LILIANA BORKOWSKA - 442/B

Lilka Borkowska

Nasza córka Liliana Borkowska urodziła się lipcu 2015r w Poznaniu jako wcześniak 32tc. Temu nagłemu przyjściu na świat towarzyszą liczne problemy rozwojowe naszego dziecka. Pierwsze tygodnie swojego życia spędziła w szpitalu, kolejne tygodnie do dnia dzisiejszego spędza na wizytach lekarskich, rehabilitacjach, ćwiczeniach. W najbliższych miesiącach, jeżeli nie latach jej plan dnia będzie wyglądał podobnie. Jeszcze w łonie Liliana miała przeprowadzaną transfuzję krwi, podobnie działo się po jej urodzeniu. Od samego początku wiedzieliśmy, że córeczka nasza przeszła niedotlenienie mózgu, jej stan był ciężki.

Liliana otrzymała już oświadczenie o niepełnosprawności, a w wypisach lekarskich wszędzie widnieje  leukomalacja okołokomorowa oraz encefalopatia niedotlenieniowo-niedokrwienna. 

Lilka cierpi także na padaczkę lekooporną (Zespół Westa), małogłowie, wzmożone napięcie mięśniowe. Ma znaczącą wadę wzroku, a także dziecięce porażenie mózgowe cztero kończynowe.

Dziecko nasze jest pod stałą kontrolą licznych specjalistów, potrafimy w niektórych tygodniach pokonać setki kilometrów na dojazdy do tychże lekarzy. Robimy wszystko, co w naszej mocy i na co pozwalają nasze finanse aby pomóc Lilce w rozwoju. Nie wiemy jeszcze, jak za kilka miesięcy będzie wyglądało nasze dziecko, jak ono się rozwinie, ale według lekarzy nie możemy tracić czasu na rozmyślania tylko intensywnie rehabilitować Liliankę.

Jej pogodne dni liczymy i odznaczamy w kalendarzu.  Nie ma ich wiele, ponieważ od samego początku borykamy się z bólami malutkiego brzuszka. Dalej prowadzone są badania, w celu ustalenia co może powodować jej ciągły płacz. Każdy jej uśmiech, nawet ten nieświadomy jest dla nas, rodziców na wagę złota. Dzięki tym chwilowym promieniom Lilowego słoneczka wiemy, że nasza praca i poświęcenie nie idą na marne!

Dlatego zwracamy się do państwa z prośbą pomoc finansową, tak aby zebrane dla naszej córeczki pieniądze pomogły jej w dalszej drodze rozwojowej. Bardzo chcielibyśmy, aby dzięki nim korzystała z większej puli programów, zabiegów, rehabilitacji, turnusów, badań i wszystkiego, co pomoże Lilianie iść do przodu (w każdym znaczeniu tego słowa).

 

Rodzice Liliany

 

Jeżeli chcecie nas państwo wspomóc finansowo w walce o lepsze jutro dla Liliany prosimy o przelew dla:

FUNDACJA Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "SŁONECZKO"
Stawnica 33, 77-400 ZŁOTÓW
SBL ZŁOTÓW

 w PLN:  89 8944 0003 0000 2088 2000 0010

EURO: 76 8944 0003 0000 2088 2000 0050

USD:   97 8944 0003 0000 2088 2000 0060

kod SWIFT(BIC): GBW CPL PP

kod kraju: PL

Z dopiskiem: DAROWIZNA na rzecz LILIANA BORKOWSKA 442/B

 

Moi drodzy możecie nam także pomóc darując Liliance 1% podatku:

W PIT wpisujemy tylko numer KRS 0000186434 i obliczoną kwotę podatku.

Cel szczegółowy : Liliana Borkowska 442/B

 

 

Z góry serdecznie dziękujemy wam za każdy dar!

 

 


 Serdecznie chcielibyśmy zaprosić Państwa do poznania bliżej Lilki. Klikając na dany obrazek kolejno przeniesiecie się na:

      Stronę internetową Lilki:                           Funpage na Facebooku:                               Kanał na YouTube:

Logo Lilkowe Sloneczko                      facebook                                            Youtube

 

 

spongebob