WOJCIECH NICPOŃ - 215/N

Dzień dobry!

Mam na imię Wojtuś, urodziłem się w lutym 2018. W dniu narodzin okazało się, że mam rozszczep kręgosłupa z zakotwiczeniem rdzenia w tłuszczaku, który wrastał w kanał kręgowy, przepuklinę oponowo-rdzeniową, znaczną skoliozę, hipoplazję kości krzyżowej, niedorozwój prawej nogi i deformację stopy.

Dzięki rehabilitacji nadążałem za rówieśnikami, chociaż było mi trudniej ze względu na niedowład w prawej nóżce i asymetrię ciała. We wrześniu 2018 miałem ciężką operację neurochirurgiczną  w Centrum Zdrowia Dziecka. Wszystkie niedogodności znosiłem bardzo dzielnie. Niestety zabieg okazał się dużo bardziej skomplikowany niż lekarze podejrzewali i pojawiły się komplikacje. Nie mogę teraz ruszać prawą nóżką w ogóle i nie potrafię sam się wysiusiać- wymagam cewnikowania. Nie wiadomo, czy ten stan się poprawi, muszę cierpliwie czekać i ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć.

Ciągłe wizyty u lekarzy wielu specjalności i rehabilitacja są dla mnie bardzo męczące, ale dam radę. Wszyscy we mnie wierzą. Czeka mnie jeszcze nie jedna operacja ortopedyczna na kręgosłup. Bardzo chciałbym chodzić przynajmniej o kulach, ale na razie mam super wózek, by sprawnie się poruszać.

My, rodzice Wojtusia jesteśmy dumni z postępów, jakie robi z tygodnia na tydzień. Nasz synek jest pogodnym, śmiejącym dzieckiem. Robimy wszystko, co w naszej mocy, by stał się samodzielnym mężczyzną.

Wojtuś potrzebuje sprzętu medycznego i ortopedycznego oraz stałej rehabilitacji. Niestety nie jesteśmy w stanie sami mu tego zapewnić, dlatego prosimy o pomoc. Będziemy wdzięczni za każdą wpłatę.

Wojtuś, dzięki wsparciu Fundacji, przeszedł terapię komórkami macierzystymi. Jest to leczenie w ramach eksperymentu medycznego, a więc bez refundacji z NFZ. Na zachodzie terapie tego typu są już stosowane i dają wymierne korzyści. Po tej terapii poprawiło się czucie w nogach, ale i pojawiło się czucie parcia na pęcherz.

W 2020 pandemia dała się nam we znaki, przepadło nam bardzo dużo ćwiczeń.

W 2021 po kontrolnym rezonansie, okazało się, że Wojtuś musi przejść kolejną operację na rdzeniu kręgowym. Między czasie pojawił się problem z neurogennym podwichnięciem biodra lewego. Do czerwca 2021 Wojtuś przeszdeł 3 cięzkie zabiegi i wiele badań. Dzielnie znosił czterotygodniowe unieruchomienie w gipsie. Na szczęście bez żadnych powikłań, mogliśmy w sierpniu wrócić na rehabilitację.

W 2022 Wojtuś poszedł do przedszkola, świetnie sobie tam radzi, jest bardzo samodzielny.

Obecnie użytkuje 3 pary różnych ortez, ma balkonik, przy którym uczy się chodzić i wózeczek. Cały ten sprzęt został współfinansowany ze środków zgromadzonych w Fundacji. Dzięki temu możemy zapewnić Wojciechowi jak najlepsze zaopatrzenie, które pozwala mu na dalsze usprawnianie i podnoszenie jakości życia.

Można podarować 1% podatku: KRS 0000186434, cel szczegółowy Wojciech Nicpoń 215/N

lub dokonywać wpłat indywidualnych na konto: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010

Fundacja SŁONECZKO