JAN BAUMANN - 334/B

 

Jasiu w pionizatorzeMam na imię Jasiu. Urodziłem się 22.02.2013r. W Bydgoszczy. Moi rodzice byli bardzo szczęśliwi i dumni, że urodził im się zdrowy syn. Dostałem 10pkt w skali Apgar. Na drugi dzień po porodzie okazało się jednak, że byłem niedotleniony i miałem okresowe wzmożone napięcie mięśniowe. W związku z tym od początku życia jestem rehabilitowany i ciężko pracuję o każdy krok do przodu w rozwoju.

Kiedy miałem ok. 3,5 m-ca życia trafiłem do szpitala na oddział alergologii i gastroenterologii gdzie po długiej obserwacji zdiagnozowano u mnie silną nietolerancję na białko mleka krowiego.

Po wielu obserwacjach neurologicznych m.in. w szpitalu i wielu badaniach w poradni genetycznej kiedy miałem ok. 18 m-cy okazało się, że jestem bardzo , bardzo chory na rzadką chorobę genetyczną o nazwie Zespół Angelmana.

Ze względu na słabą odporność dużo choruję na zapalenie górnych dróg oddechowych. Mimo tego wszystkiego co mnie już spotkało jestem bardzo pogodnym, radosnym dzieckiem, robię postępy i walczę o to aby każdy dzień był dla mnie okazją do rozwoju. Nadal ciężko pracuję każdego dnia.

Moi rodzice obawiają się tego co jeszcze może mnie spotkać, bo moja choroba jest bardzo złożona i trudno przewidzieć w jakim kierunku może się rozwinąć? Obawiają się czy będę chodził, czy będę coś rozumiał, czy będę mówił choć parę słów? Ja też tego nie wiem i nikt z lekarzy tego nie wie. Jednak mam szansę i chcę ją w pełni wykorzystać.

Moje plany to ciężka praca każdego dnia, udział w intensywnych turnusach rehabilitacyjnych. Aby pomóc mi zrealizować te moje plany potrzebuję tylko twojego tak małego , a jak wielkiego dla mnie gestu przekazania 1% podatku. Rehabilitacja może podarować mi to czego nie mógłbym osiągnąć sam z powodu mojej choroby. Dlatego jest dla mnie tak ważna i ważna jest też Twoja pomoc.


Aby przekazać 1% podatku na rehabilitację Jasia w punkcie zeznania podatkowego „WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP) wpisać numer KRS: 0000186434, a w punkcie „INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE” Cel szczegółowy 1% wpisać: JAN BAUMANN, 334/B


Można też przekazać darowiznę na podane poniżej konto:

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „SŁONECZKO”
77-400 Złotów, Stawnica 33 A
nr: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
z dopiskiem: 334/B, BAUMANN JAN – darowizna