BARBARA BAGORRO - 19/B

Basia urodziła się 10.09.2001 roku. Przez 19 miesięcy była zdrowym, prawidłowo rozwijającym się dzieckiem. Chodziła, zaczynała mówić, z radością odkrywała świat, który stał przed nią otworem.

Niestety 15.04.2003 roku skończyło się jej radosne i beztroskie dzieciństwo. Na skutek upadku ze schodów Basia doznała uszkodzeń mózgowo-czaszkowych, których następstwem była śpiączka, obrzęk mózgu i niedotlenienie. Konsekwencją tego wypadku jest niedowład 4-kończynowy spastyczny.
Basia przestała chodzić i mówić - straciła wszystko, co już potrafiła. Od tamtego czasu Basia była intensywnie rehabilitowana. Basi domem stały się szpitale i ośrodki rehabilitacyjne. Zamiast radości wiele bólu i łez w czasie ćwiczeń, zamiast wakacji kolejny turnus rehabilitacyjny. Mimo wszystko Basia, gdy tylko nie odczuwała bólu, zawsze była bardzo pogodna, z poczuciem humoru. Bardzo chętnie chodziła do szkoły specjalnej, gdzie uczyła się intensywnie komunikacji alternatywnej umożliwiającej jej kontakt pozawerbalny z otoczeniem. Basia starała się prowadzić normalne życie - spacery, wyjścia do teatru, koncerty, lubiła podróże, spotkania ze znajomymi.
W 2015 roku stan Basi bardzo się pogorszył. Doszło do zwichnięcia stawu biodrowego. Z powodu ogromnego bólu Basia przestała chodzić do szkoły, przestała również siedzieć. Od grudnia 2015 roku do kwietnia 2017 roku Basia przeszła 7 operacji: założenie PEG-a (ze względu na ból przestała jeść i konieczne było założenie sondy bezpośrednio do żołądka), nieudana operacja biodra w czasie której złamano Basi nogę, rizotomia-operacja neurochirurgiczna zmniejszająca napięcie mięśniowe, operacja naprawcza biodra i złamania w klinice w Niemczech, kolejne 2 operacje ortopedyczne w Niemczech. Niestety kilka miesięcy spędzone w łóżku bez rehabilitacji z ciągłym bólem doprowadziły do znacznej skoliozy. Ucisk na nerwy powodował ból i konieczna była kolejna operacja, tym razem kręgosłupa. Operacja odbyła się 4 kwietnia 2017 roku.
Po tylu operacjach, długich miesiącach w szpitalach i prawie 2-letniej przerwie we wrześniu Basia wróciła do swojej ukochanej szkoły, a na jej twarz wrócił uśmiech. Basia była w tym roku już na 2 intensywnych wyjazdowych turnusach rehabilitacyjnych. Poza tym ma codzienną rehabilitację w domu. Znów możemy wyjść z domu na spacer. Przed Basią ciągła rehabilitacja i długie, intensywne turnusy rehabilitacyjne. To jedyna droga, aby jej stan nie ulegał pogorszeniu.

Roczny koszt rehabilitacji, zakupu potrzebnego sprzętu rehabilitacyjnego i ortopedycznego, zakupu leków, pampersów itp., itd. wynosi od 50 do 60 tys. złotych. Dlatego tak ważny jest każdy z 1% płaconych podatków, bez względu na to czy wynosi kilka, czy kilkaset złotych. Dziękuję z całego serca za wsparcie, które jest jednocześnie bezcennym wkładem w walce o lepsze jutro dla Basieńki.

Jak możesz pomóc Basieńce?

1. Należy  obliczyć  1% podatku  dochodowego  należnego Urzędowi  Skarbowemu.
2. W zeznaniu za 2017 rok wpisz:

Nr KRS 0000186434 i obliczoną kwotę 1% podatku
ABY PIENIĄDZE WPŁYNĘŁY NA BASI SUBKONTO KONIECZNE JEST WYPEŁNIENIE RUBRYKI:

cel szczegółowy

(informacje dodatkowe) 1%:  BARBARA BAGORRO 19/B

Możesz też pomóc w inny sposób!

Wpłaty,które nie są związane z 1% można wpłacać bezpośrednio na konto Fundacji. Pragnę poinformować,że każdą darowiznę na rehabilitację dziecka można odliczyć od dochodu.

Fundacja Słoneczko, Stawnica 33, 77-400 Złotów
89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
tytuł przelewu: rehabilitacja i leczenie Barbary Bagorro 19/B

Z całego serca dziękuję za okazaną pomoc. Uśmiech