JAKUB OLSZAK - 16/O

POMÓŻ KUBIE W TRUDNEJ DRODZE DO SAMODZIELNOŚCI!!!

Kubuś jest 7-letnim chłopcem, który urodził się z mózgowym porażeniem dziecięcym (porażenie czterokończynowe)w wyniku czego samodzielnie nie chodzi. Porusza się przy pomocy balkonika, podpórki dwukołowej oraz kól inwalidzkich. Mimo ograniczenia ruchowego jest bystrym i mądrym chłopcem. Jego rozwój intelektualny jest prawidłowy dla wieku rozwojowego. Kuba uwielbia gry komputerowe, a do ulubionych należą gry i programy edukacyjne, które przez zabawę - wiele uczą! To dla nas ogromny powód do radości a także motywacja do silnej walki o Jego lepsze życie.

12 listopada 2009r. przeszedł poważną operację trzypoziomowego podcięcia ścięgien w obu nóżkach (Achillesa, podkolanowe, pachwiny) w Klinice Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej w Otwocku, dzięki której istnieje ogromna szansa na chodzenie, zależy to przede wszystkim od intensywnej rehabilitacji, która jest bardzo kosztowna.
Trudno jest nam sprostać wszystkim wydatkom związanym z leczeniem i potrzebami chorego dziecka. Dlatego też, zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w pokonaniu przeciwności losu a zarazem umożliwieniu naszemu synkowi - samodzielnego i szczęśliwego życia :)

Kuba od września rozpoczął naukę w pierwszej klasie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Gościnie . Jesteśmy z tego powodu bardzo dumni :). W klasie jest bardzo lubiany, ma wielu kolegów i koleżanek. W szkole porusza się na wózku inwalidzkim, który udało się nam zakupić dzięki pomocy ludziom dobrego serca ( koszt wózka – 7200zł).Kuba wymaga systematycznej rehabilitacji . Częściowo rehabilitacja odbywa się w szkole, a poza tym Kuba jeździ na rehabilitacje w OWI Kołobrzeg, gdzie objęty jest opieką logopedy, psychologa. Oprócz tego jest pod stałą opieką lekarzy specjalistów m.in. neurologa, ortopedy-traumatologa, okulisty. Zebrane środki na subkoncie, pozwoliłyby nam na dalsze usprawnianie syna m.in. w Ośrodku Rehabilitacji Dzieci „ZABAJKA 2” w Złotowie, gdzie koszt turnusu dwutygodniowego wynosi 4600zł a także na dalsze leczenie ( Poznań, Otwock). Stanowi to dla nas barierę nie do pokonania.

Mamy ogromną nadzieję , że dzięki Państwa wsparciu szanse Jakuba wzrosną. Chcemy jednocześnie zapewnić, że nawet najmniejsza pomoc czy gest życzliwości ma dla nas ogromne znaczenie. Znaczenie w sensie finansowym, ponieważ pozwala na dalszą rehabilitację, ale także duchowym – dodając wiary, że w przyszłości nasza praca i upór pozytywnie zaowocują.

Jeżeli więc chcecie Państwo pomóc naszemu dziecku – Jakubowi, dołączamy nr konta fundacji, na które można dokonywać wpłat. Za okazaną nam pomoc serdecznie dziękujemy. RODZICE KUBUSIA.

Wpłaty prosimy kierować na konto:
Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”
Nr konta: SBL ZAKRZEWO
89 8944 0003 0000 2088 2000 0010