ALEKSANDRA ZGLENICKA - 68/Z

Kochani,

Nasza Olka urodziła się 2.06.2010 r. choruje na Zespół Pradera-Williego. Jest to choroba genetyczna, której najbardziej charakterystycznym objawem jest hyperfagia - niezaspokajalny głód, nad którym chory nie ma kontroli oraz hipotonia - obniżone napięcie mięśniowe. Jednocześnie niedobór hormonu wzrostu powoduje niskorosłość i hamuje rozwój masy mięśniowej. Dzieci te niejednokrotnie mogą mieć zaburzenia oddychania, problemy ze wzrokiem, problemy z sercem, które ujawniają się w toku dalszego rozwoju.

Największym problemem Oli jest opóźniony rozwój mowy, od urodzenia ma znacznie obniżone napięcie mięśniowe, wymaga intensywnej rehabilitacji i opieki logopedycznej.

Jedyną skuteczną metodą walki z tą chorobą jest terapia zintegrowana- przyjmowanie hormonu wzrostu, rehabilitacja oraz ścisła kontrola diety przez całe życie.

Ola w przyszłości chciałaby się usamodzielnić najbardziej jak to możliwe. Ciężko pracuje na zajęciach/turnusach rehabilitacyjnych i edukacyjnych by dogonić rówieśników – nauczyła się chodzić teraz pragnie samodzielnie czytać i pisać.

Dlatego bardzo prosimy o wsparcie finansowe na realizację tych potrzeb. To właśnie Wy możecie nam pomóc w osiąganiu coraz większej samodzielności naszej Olki, przekazując 1% swojego podatku lub dowolną wpłatę na subkonto Olki w Fundacji „Słoneczko”.

Żeby przekazać Oli 1% podatku dochodowego należy wypełnić dwie rubryki w swoim zeznaniu podatkowym PIT. Prosimy pamiętać o wypełnieniu rubryki „cel szczegółowy 1%” - Aleksandra Zglenicka - 68/z. Bez tego pieniądze nie zostaną przekazane na subkonto naszej córki.
Jeśli w poprzednim roku przekazaliście Państwo 1% dla Olki i korzystacie w tym roku z automatycznego rozliczenia deklaracji PIT37 lub 38 przez Urząd Skarbowy to nie trzeba niczego zmieniać w tej deklaracji by nadal wspierać Olę ( prośba tylko o sprawdzenie przed czy wszystko się zgadza).

PIT można łatwo wypełnić przy użyciu specjalnego programu umieszczonego na stronie fundacji:

Na subkonto Oli w Fundacji „Słoneczko’’ można także przekazać dowolną wpłatę.

Dane do przelewu: Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „SŁONECZKO”, Stawnica 33, 77-400 Złotów, nr konta: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010, koniecznie z dopiskiem: „Aleksandra Zglenicka 68/z”.
Zebrane środki zostaną wykorzystane wyłącznie na cele rehabilitacyjne, zdrowotne i edukacyjne Olki. System rozliczeniowy Fundacji „Słoneczko” daje gwarancję.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie i dotychczasową pomoc Olka, Marta, Tomek i Robert