PIOTR PIERCHAŁA - 44/P

APEL O POMOC DLA PIOTRUSIA

Szanowni Państwo!

Piotruś urodził się 11.01.2005r,na skutek niedotlenienia podczas porodu,cierpi na mózgowe porażenie dziecięce.Choruje także na epilepsję, małogłowie,ma problemy ortopedyczne.Jest dzieckiem niedowidzącym i bardzo opóźnionym psychoruchowo.Chłopczyk od drugiego miesiąca życia jest rehabilitowany. Pozostaje pod stałą opieką wielu specjalistów ( m.in.: rehabilitanta, neurologa, okulisty, neurologopedy, psychologa,ortopedy). Piotruś na dzień dzisiejszy nie porusza się samodzielnie oraz potrzebuje pomocy opiekuna we wszystkich codziennych czynnościach.

Dziecko-ze względu na stan zdrowia przyjmuje dużo leków i suplementów. Potrzebuje sprzętu rehabilitacyjnego,ortopedycznego,pomocy edukacyjnych,logopedycznych,do terapii wzroku.

Synek powinien być rehabilitowany codziennieKoszt 1h prywatnej rehabilitacji w naszej okolicy to 70-100zł.Wskazane są także dodatkowe,prywatne zajęcia z neurologopedą,terapeutą widzenia,psychologiem,aquaterapeutą.

Chłopiec,ze względu na złożoną niepełnosprawność-powinien uczestniczyć w turnusach rehabilitacyjnych. Ta forma intensywnej rehabilitacji-daje największe postępy u Piotrusia i jest szansą i nadzieją na uzyskanie samodzielności w przyszłości. Najlepsze efekty usprawniania dziecka dałby pobyt na kilku turnusach rocznie.

Jednorazowy wyjazd to koszt około 5.000-7.500zł(w zależności od ilości i różnorodności oferowanych zabiegów).

Piotruś ma na swoim koncie WIELKI SUKCES. Nauczył się PŁYWAĆ!!! Pokonał swoją niepełnosprawność, a to, przy czterokończynowym porażeniu mózgowym, jest wielkim wyczynem. Jego determinacja w walce o zdrowie, daje nadzieję, że kiedyś będzie CHODZIŁ…

W związku z powyższym, bardzo proszę Państwa o wsparcie finansowe w dowolnej wysokości, dzięki któremu dziecko będzie mogło pokonywać swoją niepełnosprawność.

Darowiznę proszę kierować na poniższe konto:

FUNDACJA POMOCY OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM ”SŁONECZKO”

Nr konta:

89 8944 0003 0000 2088 2000 0010

Tytuł wpłaty: PIERCHAŁA PIOTR 44/P

Dla wpłat zagranicznych:

a) darowizna w EUR :
76 8944 0003 0000 2088 2000 0050
Tytuł wpłaty 44/P PIERCHAŁA PIOTR

b) darowizny w USD :
97 8944 0003 0000 2088 2000 0060
Tytuł wpłaty 44/P PIERCHAŁA PIOTR

Kod SWIFT  GBW CPL PP

LUB BEZPOŚREDNIO PRZEZ STRONĘ INTERNETOWĄ FUNDACJI

(Płatności on-line):

WPISUJĄC W TYTULE WPŁATY:PIERCHAŁA PIOTR 44/P

Piotrusiowi można także pomóc w okresie rozliczeń z fiskusem-przekazując 1% z PIT.

By to zrobić-wystarczy w zeznaniu podatkowym wpisać:

KRS: 0 0 0 0 1 8 6 4 3 4

Cel szczegółowy 1%: PIERCHAŁA PIOTR(44/P)

Za okazaną pomoc-bardzo Państwu dziękuję!

Olga,mama Piotrusia