MAJA DOBROWOLSKA - 398/D

Pomóż w walce o serduszko Mai

Nasza kochana córeczka Maja ma 2,5 roku. Urodziła się zdrowa. Gdy miała 4 miesiące zaczęła chorować na zapalenie oskrzeli. Choroba ta przybrała postać przewlekłej. Jest diagnozowana w kierunku astmy oskrzelowej.

W kwietniu 2018 roku Nasza córka zachorowała na zapalenie płuc. Podczas badań pulmonologicznych stwierdzono nieprawidłowości w pracy serca. Trafiliśmy na oddział kardiologiczny w Poznaniu. Zdiagnozowano zaburzenia przewodzenia: blok przedsionkowo - komorowy I stopnia,      II stopnia 2:1 i o periodyce Wenckebacha. Podczas upałów Maja bardzo się męczyła i często spała.        W trakcie sierpniowej kontroli rozpoznano dodatkowo blok przedsionkowo- komorowy zupełny         III stopnia. To oznacza, że jej serduszko nie zawsze wysyła impulsy, tylko włącza się praca zastępcza serca. Od tego momentu włączono leczenie. Lek, który przyjmuje działa objawowo. Kolejnym krokiem przy pogorszeniu stanu zdrowia Mai będzie wszczepienie stymulatora serca, co wiąże się       z operacją. Częste kontrole w poradni kardiologicznej oraz nocne monitorowanie Mai przy pomocy kardiomonitora, pozwalają szybko wychwycić zmiany w pracy serca.

Jednak cały czas nie znamy przyczyny choroby córki. Potrzebujemy pomocy w dalszym diagnozowaniu Majeczki, kolejnych konsultacji u specjalistów. Szukamy pomocy w różnych częściach kraju. Potrzebny Nam jest sprzęt medyczny między innymi specjalny inhalator oraz sprzęt do udzielenia pierwszej pomocy np. defibrylator AED.

Za każdą możliwą pomoc serdecznie dziękujemy

Maja z rodzicami i siostrą

Aby przekazać 1 % podatku, należy w rubryce „WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)” wpisać : KRS 0000186434, a w polu „INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE” Maja Dobrowolska 398/D

Logo fundacji