FILIP BIEGAŁA - 30/B

 

Filip ma już 14 lat. Nie wiemy kiedy ten czas minął J Od 10 lat robimy wszystko, co w naszej mocy, żeby syn radził sobie jak najlepiej w świecie, w którym przyszło żyć osobie z autyzmem. Diagnoza była ciosem, ale szybko musieliśmy pozbierać się i zacząć działać. 10 lat po diagnozie to takie pierwsze podsumowanie tego, co udało się osiągnąć i okazuje się, że mimo nieciekawych prognoz specjalistów, mamy się z czego cieszyć. 

Dzisiaj to nie to samo dziecko: jest pogodny, lubi ludzi, pokazuje, że jesteśmy dla niego ważni. Szklana kula, w której kiedyś zamknięty był Filipek dawno poszła w zapomnienie.

Wszystko to było możliwe dzięki Wielkim Ludziom, którzy przez te lata systematycznie wspierali nas w naszych działaniach poprzez darowizny, które zasilały subkonto Filipa. Bez tego wsparcia nie moglibyśmy dać synowi tego co potrzebował, a dzięki Państwu wszystkie rehabilitacje i terapie, które zaplanowaliśmy, były zrealizowane.

Terapie, którym Filip jest poddawany działają na tyle rewelacyjnie, że w ubiegłym roku zmieniono mu Orzeczenie o Potrzebie Kształcenia Specjalnego ( w załączniku): Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI INTELEKTUALNEJ W STOPNIU UMIARKOWANYM NA STOPIEŃ LEKKI!!!

To ogromny sukces i RZADKO SIĘ COŚ TAKIEGO ZDARZA! Psycholog pracująca z Filipem uważa, że syn w ogóle nie ma upośledzenia i uważa, że za jakiś czas wyniki badań to pokażą! Potrzeba tylko dalszej stymulacji jego sfer poznawczych! Ostatnie dni między świętami a nowym rokiem spędziliśmy w Toruniu w Centrum Foniare, gdzie Filip brał udział w turnusie rehabilitacyjnym, na którym główną metodą był trening słuchowy metodą Tomatisa. Po kilku dniach widzimy duże zmiany, syn się wyciszył, znacznie zmniejszyły się sytmulacje głosowe. Już za 4 tygodnie musimy taki turnus powtórzyć, a następnie przez rok co 2 miesiące. Koszt jednego pobytu w Toruniu wynosi 3000zł, a wyliczyliśmy, że w ty roku będziemy tam jeszcze 5 razy! A to przecież nie wszystko, co robimy: każdego dnia Filip korzysta z zajęć psychoterapeutycznych i specjalistycznej diety. Miesięczny koszt terapii to drugie 3000zł!  

FILIP JEST JUŻ TAK BLISKO NORMALNŚCI, DLATEGO PROSIMY O WSPARCIE I POMOC W REALIZACJI CELÓW WYZNACZONYCH NA TEN ROK! To dzięki Państwu Filip każdego dnia czuje się coraz lepiej!!!  Dziękujemy!                           

                                                                                                     Z wdzięcznością

                                                                                     Rodzice Filipa

 

 

Zapraszam na blog: 

www.poznaj-autyzm-filipka.blogspot.com

 

 

Jeżeli chcą Państwo pomóc Filipkowi to prosimy o wpłaty na konto:

 Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym SŁONECZKO.


Stawnica 33, 77-400 Złotów.


SLB Zakrzewo, oddział Złotów, nr rach.:
 

89 8944 0003 0000 2088 2000 0010

 

 

 

 

Darowizny w EUR:

76 8944 0003 0000 2088 2000 0050

 

Darowizny w USD:

97 8944 0003 0000 2088 2000 0060

 

dla wpłacających z zagranicy kod SWIFT (inaczej zwany BIC):

GBW CPL PP

 

kod kraju:

PL


W tytule przelewu należy wpisać: na rehabilitację Filipa Biegała 30/B !!!!
Fundacja nie pobiera żadnych opłat za prowadzenie subkonta, a nam zwraca pieniązki po przedstawieniu faktur i rachunków za terapię, rehabilitacjię itp.