Paulina Maj-Erwardt

Paulina Maj-Erwardt − polska siatkarka, grająca na pozycji libero, reprezentantka kraju. Uczestniczka Mistrzostw Świata w 2006 i 2010

Sukcesy klubowe

Puchar Polski:
  • 2006, 2016, 2020, 2021
Superpuchar Polski:
  • 2006, 2008, 2015, 2019
Mistrzostwo Polski:
  • Złoty medal: 2012, 2016, 2020, 2021
  • Srebrny medal: 2011, 2017
  • Brązowy medal: 2007, 2009, 2013, 2015
Puchar CEV:
Sukcesy reprezentacyjne Letnia Uniwersjada:
  • Brązowy medal: 2009
Mistrzostwa Europy:
  • Brązowy medal: 2009
Volley Masters Montreux:
  • Złoty medal: 2019
Nagrody indywidualne
  • 2011: Najlepsza libero Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej
  • 2014: Najlepsza przyjmująca turnieju finałowego Pucharu Polski
  • 2017: Najlepsza broniąca turnieju finałowego Pucharu Polski
  • 2020: Najlepsza libero Pucharu Polski

Klaudia Adamek

Uczestniczka Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020, rekordzistka Polski w sztafecie 4x200m oraz Złota medalistka Mistrzostw Świata Sztafeta na tym dystansie. Srebrna medalistka Mistrzostw Świata Sztafeta na 4x100m. 7miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy, Wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski.

Ilona Chylewska

Ilona Chylewska aktorka Teatru Wielkiego Opery Narodowej, specjalizująca się w dubbingu. Autorka bajkowych spotkań edukacyjnych MAGIA Zaklęta w Literach. W 2016 roku nagrała płytę pełną bajek, którą zadedykowała dzieciom. Od wielu lat zaangażowana w wspieranie i pomaganie organizacjom charytatywnym. W przyszłości Pani Ilona chciałaby zrealizować piękne dziecięce projekty, jakich jeszcze w Polsce nie było. Aktualnie przygotowuje i opracowuje plan działania.

Życiową misją Pani Ilony jest niesienie pomocy potrzebującym dzieciom. Ofiarowanie im miłości i wiary we własne możliwości, co też czyni dla Podopiecznych Fundacji Słoneczko.

MAGIA zaklęta w Literach - Facebook
MAGIA Zaklęta w Literach-Owczarek Czarek i wilczy apetyt-Czyta Ilona Chylewska - YouTube
BAJKO,GDZIE JESTEŚ?-Spot reklamowy spektaklu-Ilona Chylewska - YouTube

Czesław Mozil

Czesław Mozil piosenkarz, kompozytor, akordeonista, a także osobowość telewizyjna, przyjaciel Fundacji Słoneczko.
Gotowy na każde wyzwanie. Wspólnie realizujemy wiele kampanii społecznych dla osób niepełnosprawnych. Koncertuje dla naszych Podopiecznych. Zbiera dla nich pieniądze na rehabilitację.

Artykuł "Niepełnosprawnych można kochać albo nienawidzić" - http://polskamasens.pl/

Maciek Florek

Maciek Florek „Gleba” jest zwycięzcą 1. edycji programu "You Can Dance - Po prostu tańcz!".Choreografem i twórcą wielu prestiżowych projektów tanecznych i teatralnych w Europie, Ameryce i Afryce. To człowiek orkiestra jest zawsze tam, gdzie ktoś potrzebuje pomocy. Zawsze znajdzie czas dla naszych Podopiecznych. Biega maratony min. z Zuzią Raczkowską, wspiera ją i motywuje.

Marta Florek

Marta Florek - utalentowana wokalistka i aktorka z Limanowej dołączyła do grona Ambasadorów Fundacji Słoneczko. Kobieta o mocy góralskiej śliwowicy: Nie dam sobie nigdy w kaszę dmuchać.

Andrzej Skorupa

Andrzej Skorupa – aktor od ponad 10 lat gra w teatrach - głównie muzycznych. Obecnie od 3 lat jest aktorem Teatru Muzycznego Roma w Warszawie, gdzie gra rolę Maksa w musicalu „Piloci”. Dodatkowo pracuje przy grach komputerowych, kreując ruch postaci podczas sesji w technice Motion Capture.

Zofia Nowakowska

Na deskach teatralnych zadebiutowała w 2004 roku rolą Juli w musicalu „Romeo i Julia“ Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy. W latach 2004 – 2010 współpracowała z teatrem Studio Buffo w Warszawie. Brała udział w takich spektaklach jak „Ukochany kraj“, „Tyle miłości“, „Wieczór Włoski“, „Wieczór francuski“, „Wieczór Rosyjski“, czy „Hity Buffo“. Grała także główną rolę w musicalu „Metro“. W roku 2006 zagrała rolę młodej Marii Antoniny w operze Ça Ira, autorstwa basisty i lidera zespołu Pink Floyd - Rogera Watersa. Od 2014 roku współpracuje z Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie, gdzie zagrała w spektaklu „Alemusicale” oraz „Mamma Mia“ (Sophie). Aktualnie wciela się w główną rolę w musicalu „Piloci” (Nina). Współpracuje też ze studiami dubbingowymi. W dorobku ma między innymi rolę w polskiej wersji filmu Walta Disneya pt. „Zaczarowana”, w którym zaśpiewała partie wokalne głównej postaci – Księżniczki Giselle. Jej głos można też usłyszeć w filmie „Muppety“ (piosenki Mary) oraz w serialu „Elena z Avaloru” gdzie dubbinguje postać tytułowej księżniczki Eleny. Od 2007 roku współpracuje w charakterze solistki z Piotrem Rubikiem z którym nagrała m. In. takie płyty jak „Habitat“, „Rubik One“, „Santo Subito – cantobiografia Jana Pawła II“ oraz „Opisanie Świata“. Od 2014 roku współpracuje również z Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej pod batutą Przemysława Pasternaka. W 2017 roku znalazła się wśród 4 finalistów siódmej edycji programu telewizji Polsat „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” .