WYPOCZYWAMY, UCZYMY, ĆWICZYMY

Centrum Rehabilitacyjno - Wypoczynkowego

Szanowni Państwo!
Jeśli szukacie wypoczynku połączonego z rehabilitacją, chcecie spędzić miło ferie zimowe, albo wakacje lub nie macie z kim zostawić bliskiej osoby na określony czas to od stycznia 2018r. rusza nowe Centrum Rehabilitacyjno – Wypoczynkowe.

Centrum funkcjonowało będzie w systemie całorocznym w formie pobytów relaksacyjnych, długość pobytu jest dowolna.

DLA KOGO:
Uczestnikami mogą być dzieci i młodzież oraz seniorzy z wszelkimi dysfunkcjami ośrodkowego układu nerwowego (mózgowe porażenie dziecięce, upośledzenie umysłowe - w stopniu lekkim, zespół downa, stany pourazowe), z terenu całego kraju oraz z zagranicy.

OBIEKT i jego wyposażenie
Budynek jest 2 kondygnacyjny, w pełni przystosowany dla wózkowiczów. Na parterze sale zabiegowe, stołówka i kuchnia (w której przygotowywane będą na miejscu posiłki, na Państwa życzenie kucharki mogą przygotować posiłki dla osób które posiadają zalecone diety.) Na piętrze jest 12 pokoi 2 osobowych i 3 pokoje 3 osobowe. W każdym z pokoi jest łazienka. Do dyspozycji jest duża sala rekreacyjna z sprzętem audio video..

Atutem miejsca jest: spokój, ośrodek zdrowia, punkt apteczny, Kościół Parafialny i sklep spożywczy.
Wszystkie te miejsca mają podjazdy dla wózków i mieszczą się w obrębie kilku metrów od powstającego obiektu.

Na terenie posiadamy: mini - zoo, plac zabaw, wiatę grillową, duży malowniczy ogród, stół do bilarda oraz piłkarzyki , parking.

WARIANTY POBYTU UCZESTNIKA:
1. Bez opiekuna, gdy uczestnik jest w pełni samodzielny lub wymaga tylko drobnej pomocy np. przesiadanie się,
2. z całodobową opieką zapewnioną przez pracownika ośrodka,
3. pobyt z własnym opiekunem,

ZABIEGI PODCZAS POBYTU:
- kinezyterapia,
- fizykoterapia,
- terapia zajęciowa,
- zooterapia,
- nauka samodzielności w codziennym życiu,

DODATKOWE atrakcje:
W czasie wolnym będą organizowane gry i zabawy grupowe, oraz dyskoteki z muzyką na żywo.

Na życzenie uczestników zorganizujemy:
- wycieczkę między innymi do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu,
- fryzjera,
- kosmetyczkę,

LOKALIZACJA:
Mąkoszyn 51/1
62-619 Sadlno
Powiat - Konin
Województwo – Wielkopolskie

Zwracam się do Państwa z pytaniem:

1) Czy są Państwo zainteresowani pobytem?
2) Jakie są Państwa oczekiwania wobec nowo powstającego Centrum Rehabilitacyjno – Wypoczynkowego?

Odpowiedzi na powyższe pytania lub chęć uczestnictwa proszę przesłać : pp.piatkowski@wp.pl lub tel. 664-143- 351

Dziękuje za poświęcony czas Piotr Piątkowski

Założyciel i pomysłodawca

Jestem osobom z „MPDz”, poruszam się na wózku i mam wadę wzroku.
Mino moich dysfunkcji ukończyłem szkołę Średnią w Kowalewie Pomorskim i zdałem nową maturę w 2005r.
Trafiłem tam na wyjątkowych nauczycieli którzy mimo tego ,że mam problem ze wzrokiem i pisaniem, postanowili mnie uczyć bez taryfy ulgowej. Miałem indywidualny tok nauczania, zajęcia odbywały się w szkole. W 2013 roku rozpocząłem studia licencjackie z Psychologii w Zarządzaniu, następnie uzyskałem tytuł mgr z specjalności Zarządzanie i Finanse Przedsiębiorstw, rok później studia podyplomowe Akademię Menadżera. Studiowałem na W.S.B w Toruniu, egzaminy zdawałem w formie ustnej.
Mimo tego ,że mam wolne tempo pracy i jazdy wózkiem, to poruszałem się po Uczelni bez asystenta.
W 2012r utworzyłem Fundację „SANATUS”, która pomaga między innymi osobom z niepełnosprawnością.
Moim celem jest stworzenie Centrum Rehabilitacyjno - Wypoczynkowego, którym będę mógł zarządzać i dać pracę innym ludziom z niepełnosprawnością, zdaję sobie sprawę ,że sam potrzebuję pomocy w zadaniach dnia codziennego, lecz moi współpracownicy mi w tym pomogą. Można stwierdzić ,że prócz własnej firmy tworze sobie dom.