Projekt charytatywny „w pogoni za szczęściem”

Projekt charytatywny „w pogoni za szczęściem” Pomysł projektu charytatywnego „w pogoni za szczęściem” zrodził się 25 września 2012 r. W dniu tym aplikant radcowski Tomasz Pogon został wylosowany spośród 303,450 (trzystu trzech tysięcy czterystu pięćdziesięciu) zgłoszeń do uczestnictwa w biegu maratońskim "Tokyo Marathon 2013", który odbędzie się 24 lutego 2013 r. w Tokio.

Celem projektu jest pomoc osobom potrzebującym przez aktywność fizyczną.

Pierwszym przedsięwzięciem realizowanym w ramach projektu "w pogoni za szczęściem" jest zbiórka środków finansowych na rzecz Miłosza Pietrzyka - byłego aplikanta radcowskiego, a od 18 grudnia 2012 r. pełnoprawnego radcy prawnego Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie z czterokończynowym spastycznym mózgowym porażeniem dziecięcym będącego po przeszczepie nerki przez uczestnictwo Tomasza Pogon w "Tokyo Marathon 2013".

Informacje o Miłoszu

Miłosz Pietrzyk urodzony 31 maja 1980 r. w Krakowie. Były aplikant radcowski Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie, od 18 grudnia 2012 r. pełnoprawny radca prawny Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie Aktualnie pracuje jako samodzielny referent ds. zamówień publicznych w biurze zamówień publicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Od urodzenia Miłosz boryka się z czterokończynowym spastycznym mózgowym porażeniem dziecięcym. W 2005 roku przeszedł także przeszczep nerki. Ze względu na brak samodzielności w poruszaniu się oraz brak windy w kamienicy którą zamieszkuje pokonywanie codziennie 4 kondygnacji budynku, w którym mieszka stanowi dla Miłosza i jego Mamy nie lada wyzwanie. Niestety sytuacja materialna nie pozwala Miłoszowi na zakup drogiego sprzętu ułatwiającego pokonywanie barier architektonicznych czy też pokrycie kosztów wynagrodzenia asystenta osoby niepełnosprawnej. Także opłacenie rehabilitacji i leków w znacznym stopniu uszczupla rodzinny budżet. Taki stan rzeczy sprawia, że funkcjonowanie Miłosza w społeczeństwie jest w całości zależne od innych.

W związku z chęcią usamodzielnienia Miłosza w życiu codziennym prowadzona jest zbiórka środków finansowych w następujący sposób:
  1. wpłaty na rzecz Miłosza Pietrzyka kwot pieniężnych na konto bankowe współpracującej z projektem fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko” wskazane na stronie internetowej www.wpogoni.com.pl w zakładce „Wesprzyj projekt”,
  2. przekazane na rzecz Miłosza Pietrzyka kwot pieniężnych przez sponsorów za każdy przebiegnięty przez Tomasza Pogon kilometr trasy biegu maratońskiego „Tokyo Marathon 2013”, który odbędzie się 24 lutego 2013 roku (etap poszukiwań),
  3. darowizny rzeczowe na rzecz Miłosza Pietrzyka,
  4. inne formy wsparcia adekwatne do potrzeb beneficjenta.
W zależności od skali wsparcia zebrane środki zostaną spożytkowane na:
  • zakup schodołazu gąsienicowego ułatwiającego pokonywanie barier architektonicznych,(koszt około 20,000 zł),
  • rehabilitację funkcjonalną i społeczną Miłosza (rehabilitacja funkcjonalna to koszt około 80zł za jedną godzinę rehabilitacji),
  • zapewnienie Miłoszowi pomocy w postaci asystenta osoby niepełnosprawnej którego stawka godzinowa około 15zł/1h.
Na dzień dzisiejszy projekt wspierają:
  • Okręgowa Izba Radców Prawnych w Krakowie,
  • EOStudio.pl – wsparcie fotograficzne,
  • Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”,
  • Centrum rehabilitacji i korekcji „Symetria” z Bochni.
  • Asics Polska,
  • Energym Fitness Club z Krakowa.
Wszelkie informacje o projekcie można uzyskać na stronie internetowej http://www.wpogoni.com.pl/. Bardzo serdecznie zapraszam do lektury oraz wsparcia!

Tomasz Pogon
Organizator projektu