Film dokumentalny „Nasza klątwa”

Film dokumentalny „Nasza klątwa” w reżyserii Tomasza Śliwińskiego, Magdalena Hueckel współautorka zdjęć do filmu walczy o Oscara. Został nominowany do hollywoodzkiej nagrody w kategorii najlepszy film dokumentalny. „Nasza klątwa” to zapis zmagań reżysera Tomasza Śliwińskiego z ciężką chorobą synka Leo. W filmie występuje także mama chłopczyka Magdalena Hueckel. Maluszek ma 4 latka i choruje na rzadką genetyczną chorobę. To zespół centralnej hipowentylacji, który potocznie nazywany jest klątwą Ondyny. Mały Leoś nie może zasnąć bez respiratora, bo grozi mu śmiertelne niebezpieczeństwo. Chorzy na klątwę Ondyny zasypiając nie kontrolują oddechu i mogą się udusić.

Poruszający film trwa 27 minut. W czwartek Amerykańska Akademia Filmowa zdecydowała umieścić się go na tzw. krótkiej liście kandydatów do Oscara. Film został już nagrodzony na wielu festiwalach.

Pobierz film